Ludzie WIELKIEGO SERCA

Chcieliśmy poinformować Państwa, że dziś o godzinie 4:00 nad ranem autokar dotarł do Medyki, zostały dostarczone wszystkie dary dla żołnierzy ukraińskich. W Chełmie zabrał 15 osób i pojechał do kolejnego ośrodka gdzie ponad 300 osób już czeka na rozwiezienie. Panuje ogromny chaos, to niestety nie jest tak, że jedziemy z punktu A do punktu B i odbieramy „paczkę”, która czeka na Nas Obywatele ukraińscy są bardzo przerażeni, głodni, zmęczeni, niewyspani, często niestety oszukani po stronie ukraińskiej przez ludzi zarabiających na cudzym cierpieniu i nieszczęściu. Bardzo trudno jest uwierzyć uchodźcom, że Polacy chcą udzielić im pomocy całkowicie za darmo ( nie muszą płacić za autokar, nocleg, jedzenie).Dzięki Naszej tłumaczce Pani Marii Kott oraz współwłaścicielom firmy transportowej BT Romex Panu Michałowi Tkaczyk cała akcja jest możliwa. Dziekujemy.

W mrowiu ludzi trudno jest znaleźć nawet koordynatora tam na miejscu Panią Annę Michałek z którą zarządzamy transportem. Prowiant, który otrzymały osoby zabrane zapewniła Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 26.Rodziny przyjeżdżające do Wałbrzycha przyjmuje Pani Dorota Barańska, która zapewnia im nocleg, jedzenie, a nawet zabiera ich na basen.

Pomagamy DOBRO WRACA